ARPET GROUP

ASİLSAN A.Ş

ASİLSAN KURUMSAL KİMLİK 

Bölgemizde gayri resmi olarak yapıla gelen silah üretimini yasal çerçeveye oturtmak ve istihdam sağlamak amacıyla, ASİLSAN A.Ş. 1991 yılında KOSGEB öncülüğünde 99 ortaklı 6.000.00 YTL sermayeli olarak Rize İl Özel İdaresi ve TESK iştiraki ile kurulmuştur.
    
Türkiye’de kurulan ilk özel silah fabrikası olma özelliğini taşıyan ASİLSAN A.Ş ’de 1993 yılında  9X19 mm Parabellum Atmaca 53  tabanca  üretimi tamamlanıp testlerden başarı ile geçip MKE Kurumu’na teslim edilmiştir. ASİLSAN A.Ş.’de  Atmaca 53 silahlarının  üretimi devam ederken,Karadeniz Silah Projesi kapsamında kurulan diğer silah fabrikaların üretimde zorlandıkları parça üretiminde yardımcı olmuş, İçişleri Bakanlığı silah ihalesinde imalatçı firma olarak bulunmuştur.MKE Kurumu tarafından üretilen üstün nitelikli silah projelerinde MKE Kurumunun ihtiyacı olan silah parçaları ASİLSAN A.Ş.’de  üstün kalite ile imal edilmiş MKE Kurumuna teslim edilmiştir.

2002 yılında fabrikada başlatılan AR-GE çalışmalarıyla 9X19 mm ASİLSAN FIRTINA silah modeli geliştirilip Milli Savunma Bakanlığı’nın görevlendirdiği heyet tarafından uygulanan tüm testlerden geçmiş 2003 yılında ASİLSAN A.Ş. ’ye  Üretim Müsaadesi Belgesi, Tesis Güvenlik Belgesi, TSE Kalite Belgesi, İmalata Yeterlilik Belgesi, Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi, İşletme Belgesi, Garanti Belgesi olmak üzere üretim ve satış için gerekli tüm belgeleri almıştır. Bu belgelerle birlikte ASİLSAN A.Ş.bağımsız silah üreten bir kuruluş olma özelliğine sahip olmuş, üreteceği tüm silahları kendi bünyesinde test ve kalite kontrolünü yapıp MKE Kurumu bünyesinde kurulan satış şubelerinde silah satışı yapabilecek duruma gelmiştir.
         
Ayder yolu 3.km Ardeşen /RİZE adresinde 6.500 m2 arsa üzerine kurulu bulunan ASİLSAN  2 700 m2 kapalı alanda  8 adeti CNC  tezgah olmak üzere toplam 83 adet çeşitli cins ve özellikte hassas talaşlı tezgah parkına sahiptir. ASİLSAN A.Ş.’ nin  Rize İl Özel İdaresine ait olan % 67 hissesi yapılan ihale neticesinde,  1 Kasım 2007 tarihinde  imzalanan sözleşme ile AR-PET Ardeşen Petrol San.Tic.ltd .Şti ‘ne devretmiş ASİLSAN yeni bir yapılanma sürecine girmiştir.
           
ASİLSAN A.Ş.’de günümüz itibariyle 27’si imalat 6’sı güvenlik 2’si satış elemanı 1’i sosyal hizmetler ve 4’ü idare olmak üzere toplam 40 personel çalışmaktadır. Fabrikanın tam kapasiteyle çalışması durumunda 120 kişiyi istihdam edecek bölge ekonomisine ve istihdamda maksimum faydayı sağlayacak durumdadır.

Atmaca53 model tabancalar; kapak, gövde ve küçük parçaları siyah/beyaz krom, gümüş gravür ve altın gravürle kaplanarak farklı renk ve ahenk de üretilebilmektedir. Bu çeşitlilik biraz sonra tanıtılacak Asilsan Fırtına modelimiz içinde geçerlidir. Aşağıda bu farklı kaplamalarla üretilen çeşit tabancalar tanımlanmaktadır;

ASİLSAN A.Ş. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir. Üretimin uluslararası standartta yapılması ve uluslar arası pazarda var olabilmek için bu standardın gereklilikleri tüm personel tarafından yerine getirilmektedir.

ŞİRKET PROFİLİ

Firmamız kurulduğu günden beri koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle örnek olmaya devam etmektedir.

MARKALARIMIZ